Last Minute

Last Minute Szczecinek

Zachodniopomorskie

LAST MINUTE to jedna z prac częstego i szczególnie lubianego w aktualnym etapie reżysera Patryka Vegi.

Last Minute Dobrzany

Film swoją premierę był w roku 2013 po czym szybko zyskał pozwolenie nie tylko fanów produkcji Vegi.

klik i ogladaj film

Istotne prace w filmie zagrali:
– Wojciech Mecwaldowski, dodający się w działalność owdowiałego ojca samotnie wychowującego dwoje dzieci,
– Klaudia Halejcio, która wkomponowałam się w działalność Dominiki – córki Tomasza,
– Olaf Marchwicki dający w skórze Bartusia – syna Tomasza,
– Aldona Jankowska jako mama Tomasza,
– Anna Szarek, która wkomponowałam się w działalność Natalii Wis, będącej ogromną miłością Tomasza również z okresów licealnych,
– Bartłomiej Świderski dodający się w świadomość narzeczonego Natalii Wis,
– Jarosław Boberek w LAST MINUTE jest głosem prowadzącego radiową audycję,
– Otar Saralidze dodający się w świadomość niejakiego Ahmeda, syna właściciela hotelu.

Za grę w całej produkcji widoczny był Mirosław Kuba Brożek (który w filmie umieścił wiele znanych oraz atrakcyjnych ówcześnie utworów), natomiast montaż należał do Tomasza Ostrowskiego.

Tytuł filmu, jak ważna się bardzo szybko domyślić nawiązuje do atrakcyjnych ofert biur podróży ”last minute”, bawiących się od wielu lat niezmiennie ogromną popularnością.

Last Minute Dobrzany

Właściwa fabuła filmu otwiera się w chwili wygrania przez Tomka, dość niespodziewanie wycieczki do Egiptu. Natomiast na taką wycieczkę nie potrafi się przecież udać sam. Towarzyszyć jest mu jego mama – kobieta niezwykle duża oraz z normami – w kraju nie bez przyczyny przez wiele lat funkcjonowała jako policjantka. Na uwagę z Tomaszem przedstawiają się i oczywiście jego dzieci – Dominika i Bartuś, sprytny i spragniony przygód kilkulatek. Choć początkowo wydawać żeby się mogło, że nic nie zakłóci ich bajowego urlopie w ciepłym Egipcie, to ale obecnie na początku bohaterowie mają niebywałe problemy – na lotnisku zostają zgubione ich bagaże, co znacznie psuję bohaterom nastrój, którzy jeszcze nie są świadomi tego, że to wówczas początek nieprzyjemnych niespodzianek, które wystąpią na naszej wakacyjnej drodze. Uwaga nie komunikuje się dobrze – nie dość, że Tomek z grupą nie otrzymują odpowiedniego pokoju to także kuchnia nie daje im jedzenia. Uzupełnieniem tych wycieczkowych porażek jest spotkanie Tomasza z Natalią Wis, jego dużą licealną miłością. Że pani nie jest sama, bo na dowolnym kroku prowadzi jej ideał mężczyzny, który gdy się prezentuje stanowi jej lubym.

Last Minute Dobrzany

Racja tych porażek Tomasz nie chce zostać bez echa, dlatego te używa się usilnie skontaktować z organizatorem wycieczki, który gdy się bardzo szybko okazuje ogłosił swoje bankructwo. Utrudniony istnieje też związek z konsulatem, więc Tomasz również jego rodzina muszą sobie w niniejszym okresie jakoś radzić, przez co niestety zasobność ich portfeli maleje w szalonym tempie. Na szczęście po chwilowym kryzysie rodzina postanawia sobie jakoś poradzić – w tyle muszą powrócić prędzej czy później do świata, a w możliwościom momencie ze względu na finansowe braki jest toż niezwykłe. Dlatego pomysłowa i umożliwiająca się rodzina postanawia zyskać na powrotne bilety do świata.

Zdjęcia do produkcji Patryk Vega również jego obsługa uczestniczyli w tureckim hotelu Utopia World (hotel znajduje się w Kargicak, miejscowości położonej nieopodal popularnej wśród turystów miejscowości Alanyi). W scenach bez aktorów, jakich w filmie LAST MINUTE istnieje trochę zobaczyć można plażę hotelu Iberotel Club Fanara & Residence w Szarm el-Szejk.

Last Minute Dobrzany

Film Vegi LAST MINUTE zebrał mnóstwo pozytywnych recenzji, choć właśnie nie zabrakło głosów nieco krytykujących całą produkcję. Często spotkać się ważna było z głowami, iż film został zmontowany nieco niedbale i szybko, z pominięciem pewnych momentów. Tak prawie cały firm miany był naprędce, zgodnie z urzędem LAST MINUTE.

Co ciekawe, mimo czasem nieco innych opinii, w roku 2012 zwiastun filmu LAST MINUTE był najchętniej odwiedzanym zwiastunem w sieci – ilość jego odsłon znacznie przekroczyła milion, a dużo osób zwlekało z niecierpliwością na czynnik, w jakim będą potrafili zapoznać się z całością filmu.

Last Minute Dobrzany

Źródło artykułu Last Minute

0 0 votes
Dodaj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments