Mowa kwiatów

Mowa kwiatów

Poradnik

Orchidea niezmiennie zachwyca damy swoim wdziękiem. Podobnie jak każdy kwiat jest wyrazem miłości.

Mowa kwiatów

Wiązanka kwiatów jest więc świetnym podarunkiem zarówno dla mamy, cioci, przyjaciółki, jak i żony. Mimo wszystko przed kupieniem bukietu trzeba rozważyć jego znaczenie. Kwiaty, podobnie jak wiele innych rzeczy w naszym świecie mają swoje znaczenie. Potrafią przekazywać więcej niż niejeden wiersz.
Liczba kwiatów, ich ubarwienie, a nawet poziom rozwinięcia pąków ma swoje znaczenie. Tak więc należy zapoznać się z mową kwiatów, aby chcąc wyrazić zaufanie nie podarować czasem bukietu wyrażającego płomienne uczucie. Są też kwiaty których należy unikać ze względu na bezwzględnie nieprzyjemne przesłanie. Żółty goździk symbolizujący pogardę, czy też petunia wyrażająca niechęć nigdy nie jest dobrym podarunkiem.
Odpowiednio skomponowany zgodnie z mową kwiatów bukiet jest podarunkiem doskonałym na niemal każdą okazję, a także bez okazji. Istnieją w języku kwiatów z góry narzucone reguły, zgodnie z którymi bukiet niesie ze sobą przesłanie. kobieta może, jeśli tylko zna ten system symboli odszyfrować z wiązanki podziękowanie za miłosne uniesienia, informację, że jest odrobinę za młoda dla adoratora, czy też zapowiedź szybkich oświadczyn.

Zobacz również Monika Słomiany

0 0 votes
Dodaj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments