Mowa kwiatów

Mowa kwiatów

Poradnik

Lilia wciąż fascynuje kobiety swoim urokiem. Tak jak każdy kwiat jest wyrazem pamięci.

Mowa kwiatów

Bukiet kwiatów jest więc najlepszym prezentem zarówno dla mamy, siostry, matki chrzestnej, jak i narzeczonej. Mimo wszystko przed wręczeniem bukietu trzeba rozważyć jego znaczenie. Kwiaty, podobnie jak wiele innych rzeczy w naszej kulturze mają swoją mowę. Potrafią mówić więcej niż inne prezenty.
Liczba kwiatów, ich kolorystyka, a także poziom rozwinięcia pąków mówi coś o intencjach obdarowującego. toteż należy zapoznać się z językiem kwiatów, aby chcąc wyrazić troskę nie podarować czasem kwiatu oznaczającego zazdrość. Są też kwiaty których nie należy dawać w prezencie ze względu na bezwzględnie negatywny wydźwięk. Krokus oznaczający pogardę, czy też narcyz kojarzony z egoizmem nigdy nie jest dobrym prezentem.
Właściwie skomponowany zgodnie z mową kwiatów bukiet może być prezentem doskonałym na każdą okazję, a także bez okazji. Istnieją w języku kwiatów precyzyjne zasady, dzięki którym bukiet niesie ze sobą przesłanie. Obdarowana jest w stanie, jeśli tylko zna ten kod odczytać z wiązanki podziękowanie za miłosne uniesienia, wiadomość, że jest odrobinę za młoda dla obdarowującego, lub wróżbę szybkich oświadczyn.

Zobacz również Monika Słomiany

0 0 votes
Dodaj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments