Jak się montuje ogrodzenia betonowe?

Ogrodzenia betonowe Lędziny

Poradnik

Gdy się montuje ogrodzenia betonowe? Wielu właścicieli nieruchomości dziwi się, jak ogrodzić teren naszego domu w taki rób, żeby razem był pociągający dla oka, bezpieczny i nisko kosztowy. Ważną sprawą istnieje też łatwość montażu, ponieważ nie zwykle jesteśmy zwolennikami wynajmowania ekipy budowlano-remontowej, która jednak zamontuje takie ogrodzenie sprawnie, ale koszt takiego zestawie zapewne istnieć niezwykle duży. Na szczęście ogrodzenie betonowe jest przydatne do postawienia, gdy będziemy chronić kilku fundamentalnych zasad. Poniżej przedstawione są podstawowe zasady wynikające tego, w który sposób takie ogrodzenie zamontować.

Ogrodzenia betonowe Kuźnia Raciborska

Dobrze zaplanujmy montaż ogrodzenia

Zanim przystąpimy do właściwej pracy, warto dokładnie zaplanować sobie rozmieszczenie ogrodzenia. Na początku powinniśmy zmierzyć potencjalną długość ogrodzenia, Na tym czasie powinniśmy wyznaczyć oś ogrodzenia, co najczęściej jest realizowane przy pomocy sznura bądź silnych linek. Następnie zastanówmy się, jaką wielkość będzie zawierało swoje ogrodzenie. Standardowa szerokość przęsła wynosi 2 metry, jednak najpopularniejsze wysokości ogrodzenia to 1.5, 1.7 oraz 2 metry. Właśnie w wypadku innych preferencji, jesteśmy szansa zamówienia odpowiedniej wysokości. Dodatkowo warto zaplanować przestrzeń na bramę, furtkę oraz potencjalną przestrzeń do dystrybucji odpadów.

Zobacz również sklep motoryzacyjny

Fundamenty ogrodzenia betonowego

Kolejnym etapem funkcji jest stworzenie fundamentów pod nasze ogrodzenie. Głębokość kopania rowu nie może przekroczyć 1 metra, natomiast szerokość to maksymalnie 50 centymetrów. Rozmiary dołu powinny stanowić tak ściśle określone od ogrodzenia, które wybraliśmy. Fundament stawiamy dwojako. Pierwsza, najczęstsza opcja to wylewanie betonu do wykopanego dołu. Druga opcja jednak to sprawienie szalowania.

Zamocowanie elementów ogrodzenia betonowego

Po wylaniu fundamentu, stoi nam zamocowanie elementów naszego ogrodzenia. Na początku zajmiemy się słupkami. Ustawianie słupków winno stanowić równomiernie rozłożone. Każdy słupek po wstawieniu powinien stanowić zalany betonem. Jednocześnie cały czas musimy dbać na to, by słupek był położony w idealnym pionie. W momencie, gdy beton wyschnie, nie ma szanse zastosowania innego podejścia. W niniejszy rozwiązanie powinniśmy zalać betonem każdy słupek.

Ogrodzenia betonowe Kuźnia Raciborska

Gdy wszystkie słupy leżą w podobnej odległości, następnym etapem produkcji jest umieszczenie przęseł. Najciekawszym podejściem jest ustalenie elementów bez betonu, aby sprawdzić, czy każde składniki wybiorą do siebie i drodze oraz wszystka wysokość ogrodzenia jest pasująca. Następnie wcześniej przygotowany beton powinien stanowić rozprowadzony po komorach. Po uprzednim ułożeniu bloczków przychodzi czas na faktyczne zamontowanie przęseł. Teraz musimy poczekać, aż cały beton wyschnie.

Ogrodzenia betonowe Kuźnia Raciborska

W zależności z swoich preferencji, możemy z razu zakupić ograniczenie w kolorystyce nam odpowiadającej, czyli po zamontowaniu oraz wyschnięciu całej konstrukcji, pomalować na zadowalający nam kolor. Na targu odpowiedzialny jest szereg farb do betonu, dzięki jakim swoje ogrodzenie może robić wyjątkowo.

Artykuł powstał przy zgodności Jak się montuje ogrodzenia betonowe?

0 0 votes
Dodaj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments