siłownia

Siłownia Chojna

Zachodniopomorskie

Testosteron- definiuje męskość, odróżnia samców alfa od tych, jacy im się podporządkowują, daje nam pewności siebie i odwagi, poprawia libido. Każdy facet powinien walczyć o to, by poziom tego hormonu utrzymywać obok siebie na ogromnym stopniu. Niezależnie bowiem od dziwnej mody na zniewieściałych facetów przypominających dziewczynki, czy zapewnień, że lecz nie musimy już zabiegać o przetrwanie czy bić się o samice gdy polscy przodkowie- testosteron dużo jest nam cholernie potrzebny. Szczególnie jeśli uwzględnimy fakt, iż w latach 1940-1990 zaobserwowano spadek niewielkiej ilości plemników w nasieniu mężczyzn o ponad połowę!

Siłownia Maszewo

Bezpośrednią tego okolicznością jest niski testosteron, z kolei przyczyn tego zjawiska naukowcy dopatrują się wielu. Jedni rzeką, iż to produkt wzrastającego odsetku gości z nadwagą (im więcej tłuszczu, tym zwykle niższy testosteron), inni wierzą, iż to poprzez estrogeny, których sprzedajemy sobie z zewnątrz. Ja pogodzę się z obecnymi, którzy za głównego winowajcę mają… stres. Nic tak bo nie zaburza polskiej gospodarki hormonalnej, jak przewlekłe napięcie. Gdyby jesteś na nie narażony- spokojnie. Tylko się nie stresuj. Da się z obecnym walczyć. Ten punkt podpowie Ciż nie tylko, gdy się wyluzować, jednak i niczym pozostałymi metodami dać sobie wyższy stopień hormonu męskości.

somatodrol

Obniż kortyzol

To aktualnie ten niechciany hormon sprawia, że się stresujemy. Reagując na niewielką metę- mobilizuje nas do działania, motywuje, dodaje siły. Zapewniał naszym przodkom (wraz z adrenaliną) możliwość szybkiej walki lub ucieczki. Niestety teraz w ogromnej w części przypadków martwimy się rzeczami, które nie stanowią zagrożenia życia, więc mechanizm z dawnych czasów bardziej przeszkadza, niż pomaga. Tymże bardziej że długotrwale podniesiony kortyzol powoduje stany zapalne (jakie to dopiero odpowiadają za nowotwory i choroby serca- dwie główne przyczyny zgonów w końcach wysoko rozwiniętych), katabolizm (rozpad mięśni), przekładanie się tłuszczu, czy kłopoty ze snem, przemęczenie i drażliwość. Oraz co najniebezpieczniejsze dla mężczyzn- walczy z polskim testosteronem. Dlatego powinieneś się imać jakichś rodzajów (no, może poza heroiną…), żeby się wyluzować. Medytacja to stały numer sam na liście rozwiązań na stres. Już 15 minut dziennie po miesiącu da Ci zauważalnie spokojniejszy charakter i szczęśliwy sen. Po drugie- ćwiczenia rozciągające. Po trzecie- oglądanie komedii, czytanie dowcipów, czy szerzej mówiąc- śmiech. Kolejny element- samodzielnie wykonany masaż stóp czy łydek. No, chyba że jesteś kogoś, kto ten masaż będzie marzyć Ci działać 😉 Po piąte- związek z nowym człowiekiem. Uściski potężnie redukują stres. Jeszcze lepiej działa pocałunek albo seks. Ponadto- słuchanie relaksującej muzyki, czytanie książek, autohipnoza, basen, taniec, zioła uspokajające takie jak melisa czy waleriana (nie, nie są tylko dla kobiet, znerwicowanych bab)… a jeszcze jedna, bardzo atrakcyjna porada- przyjmij pozycję zwycięscy. Unieś ręce w głowę w ruchu triumfu, rozszerz nogi. Stoisz, jakbyś coś wygrał, a mózg dostaje sygnał, iż jesteś widoczny siebie, więc zaczyna tworzyć więcej testosteronu i zmniejsza kortyzol. Jak widzisz- cwanych. Obniżenie poziomu stresu jest niezmiernie istotne, dlatego zawsze przeznaczam nań właściwą uwagę. Pozwól je za podstawę swojej piramidy samodoskonalenia.

Siłownia Maszewo

Konkuruj z nadmiarem estrogenów

Tak jak kobiety wytwarzają niewielkie porcji testosteronu, choć niektórzy myślą, iż cierpią go właśnie samcy, tak a my wytwarzamy takie części estrogenu, choć stosowany jest wyjątkowo z płcią piękną. I, co jasne, powinniśmy starać się o to, żeby nie zdominował naszego testosteronu. Najistotniejszym elementem, który znacząco obniży Twój estrogen jest… spalenie tłuszczu. To najbardziej tkanka tłuszczowa produkuje estrogen, jaki z kolei powoduje odbijanie się tłuszczu… i przy się zamyka. A po się dziwisz, że tyle mężczyzn ma spore piersi i brzuchy, jakby ubiegli w ciąży… Cóż, gdyby wiedzieli, jak istotne jest zabieganie o formę także kiedy bardzo lenistwo otacza ich męskość, na pewno chwyciliśmy się za siebie. Polecam także przerzucić się na picie wody kranowej. Ta w butelkach zawiera wynikające z plastiku ksenoestrogeny. Spożywaj także mniej nabiału (krowa to samica, więc naturalnie produkuje żeńskie hormony) i mniej piwa (chmiel co prawda jest roślinne odpowiedniki estrogenu, które w mniejszym stanie na nas oddziałują, ale wypicie nawet trzech piw to obecnie duża część tych niekorzystnych związków)

Siłownia Maszewo

Wyśpij się

Testosteron wytwarzamy głównie nocą. Pewnie widzisz to wcześnie, poddając się z tak zwanym „masztem”. Aby organizm mógł zsyntezować jego prawidłową ilość, celuj nie tyle w wydłużenie snu, ile w poprawę jego cech. Ważna wtedy dostać na morze sposobów. Przede wszystkim- przewietrz pokój przed pójściem do łóżka. Badania prowadzą, że dużo śpi nam się w nieco chłodnym pomieszczeniu. I pewnie w takim, gdzie jest dobrze tlenu. Po drugie- nie używaj telefonu ani komputera na ponad godzinę przed planowanym pójściem spać. Ekrany urządzeń elektrycznych oszukują nasz umysł, gdyż sprawiają wrażenie, iż istnieje dzień, więc wytwarzamy mniej melatoniny (rozumianej jako hormon snu). I warto spróbować, czy nie śpimy na kupno miękkim łóżku, wyłączyć WiFi (nie zostało dokładnie potwierdzone, że zakłóca cykl snu, jednak o dmuchać na zimne), nie kierować się przed snem grami czy filmami zaś nie jeść posiłków na 3 godziny przed snem. Wprawdzie to mit, że przytyjesz, a jeżeli organizm skupi się na trawieniu- jakość snu spadnie. I wreszcie- wspomagaj się suplementami, które ułatwiają zasypianie. Przylegają do nich GABA, 5-HTP, passiflora, czy wspomniane wcześniej melisa i waleriana. Stosuj drink z nich poprzez dwa tygodnie, potem przez taki sam czas inny, a naprawdę w kółko, by organizm się nie przyzwyczaił. Zadbaj również o to, żeby mieć ogromny stopień witaminy D (na okres jesienno-zimowy sugeruje się suplement), magnezu (bierz/spożywaj go wcześnie, gdyż to najlepiej się wchłania), cynku i selenu. Natomiast gdyby to dla Ciebie wciąż za kilku- możesz sprawdzić DAA, Tribulus, Maca, albo ziele Damiana. Są badania, które występują, iż nie wykazują szczególnie silnego działania, a są i takie, które potwierdzają ich skuteczność. Moja myśl istnieje taka, że wszystek system jest nietypowy a o przebywać na sobie, jeżeli oczywiście są to zdrowe środki. To bowiem nie tracisz nic, prócz kilkudziesięciu złotych. Jeśli nie zadziała- trudno. Jeśli zadziała- skorzystasz.

Siłownia Maszewo

Nie przegrzewaj jajek

Nieprzypadkowo nasze jądra są umieszczone poza jamą ciała, w mosznie. Panuje tam znacznie niższa temperatura, co zapewnia żywotność plemnikom. Wykazano, że przegrzewanie jajek bardzo sprzyja obniżeniu testosteronu i pewnie pogarsza jakość nasienia. Jeśli jeździsz na saunę- nie powoduj tego głównie niż dwa razy w tygodniu. Postaraj się także nie brać długich, gorących kąpieli. Nie przestrzegaj laptopa na kolanach, gdy pracujesz. Nie noś obcisłych bokserek ani spodni. A doskonale śpij nago. Twoje „wory” będą szczęśliwe.

Siłownia Maszewo

Bądź skuteczny

Tworzę na myśli dwojaką aktywność: Seksualną i fizyczną. Częste uprawianie seksu niezwykle skutecznie podnosi poziom męskiego hormonu. Co do masturbacji zdania są bardzo podzielone- jedni trenerzy zakazują zawodnikom onanizacji przed ważnymi meczami, inni dostarcz ją radzą. Cóż, tu również musisz odpowiedzieć się na siebie i stworzyć eksperyment- sprawdź, jak podziała na Ciebie dwukrotne zwiększenie częstości samodzielnych wytrysków przez załóżmy, miesiąc. Jeśli poczujesz się lepiej, oznaczać obecne będzie, że warto. Po drugie- zacznij dźwigać ciężary okołomaksymalne. Oczywiście, jeśli prędko nie byłeś na siłowni również nie znasz poprawnej techniki- nie wypowiadaj się od razu na nie oczywiście jak wielkie sztangi. Wpierw poćwicz sam ruch, potem zacznij dźwigać. Badania prowadzą, że często ćwiczenia wielkich sił mięśniowych, takich jak plecy czy nogi, dają duży wyrzut hormonów anabolicznych. Nie baw zatem na tyłku, bo zapuścisz korzenie. Działaj. I używaj. Mam nadzieję, iż nie olejesz przekazanej w tym dokumencie myśli i zrobisz kroki, by być się lepszym facetem. Powodzenia!

Siłownia Maszewo

 

Zobacz również partner do seksu

0 0 votes
Dodaj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments