Wędkarstwo podlodowe

Wędkarski Kołobrzeg

Zachodniopomorskie

Dla wielkich wędkarzy zarówno pogoda jak również okres roku nie jest barierą do wykonywania swojej pasji. Dużo spośród nich z niecierpliwością liczy na zamarznięcie akwenów wodnych, by mogli wpaść na lód i pielęgnowanie swojego pragnienie.

Wędkarski Chojna

Wędkarstwo podlodowe staje się coraz popularniejsze. Jak chcemy dołączyć do ciała tych pasjonatów, musimy się uzbroić w sprzęt, który dobrze odbiega swoim charakterem i parametrami od tych, dawanych w czasie letnim. Nawet laik zdaje sobie sprawę, że już sama wędka wymaga być dużo krótsza.

wędkarstwo allegro
wędkarstwo allegro

Przecież w wywierconym w lodzie otworze niestety będzie łapać wędką o długości 2-3 metrów. Jakiego mebla będziemy musieć oprócz wędki?

Żyłki wędkarskie

Skłonności do wędkowania podlodowego, podawane w transakcji są przede wszystkim mniejsze od tradycyjnych. Wynika więc z faktu, że nie jest nam potrzebna ilość potrzebna do jej wysyłania na odległość, jak dzieje się to latem. Musi istnieć jednak dostosowana wytrzymałością do ciężaru ryb żyjących w zbiorniku. Kluczowym istnieje ponad jej kolor nie odstraszał ryb. Wykluczone jest wykorzystywanie zimą żyłek kolorowych – używane są żyłki przezroczyste, antyrefleksyjne, z odcieniem dopuszczonym do codziennego lodu.

Zobacz również porównywarka tabletów

Wędkarski Chojna

Wędkarstwo podlodowe – na co łapać?

O ile chce nam, by nasze przyszłe trofeum nie zauważyło żyłki, o tyle przynęty muszą wabić rybę. Najczęściej używane zimą przynęty to:

błystki podlodowe, czyli sztuczna przynęta przypominająca kształtem młody narybek, zrobiona z metalu, tworzywa sztucznego lub drewna. Błyski podlodowe urządzone są w kotwiczki umożliwiające energia i holowanie ryby. Zimowe błystki zalecają się przede wszystkim wysokimi połyskującymi barwami lub ostrym, transparentnym kolorem;
mormyszki, czyli metalowe haki z główką. Celem zainteresowania ospałych w obecnej temperaturze ryb, główki najczęściej są w kolorze srebrnym lub złotym. Główki bywają także nacinane tak, aby w sezonie ruchu jak prawidłowo odbijały światło. Aby zapobiec niepożądanemu procesowi rdzewienia, mormyszki zawiera się warstwą wolframu lub srebra;
przynęty wędkarskie naturalne, brane w przypadku stosowana metody spławikowej. Zimą używane są zarówno przynęty jak również zanęty o wielkim, nęcącym zapachu oraz kolorze czerwonym lub transparentnym. Ilość atraktora lub dipów jest znacząco szersza niż w czasie letnim.

Wędkarstwo podlodowe za nieduże pieniądze może zostać się naszym kolejnym hobby na zimne dni.

Źródło artykułu Wędkarstwo podlodowe

Wędkarski Chojna

0 0 votes
Dodaj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments